O nás

O nás

Toušeňský Myšák je spolek nadšených maminek a tatínků (vesměs) na mateřské a rodičovské dovolené, kteří chtějí v našem lázeňském městečku zpestřit, zkvalitnit a zpříjemnit život rodinám s malými dětmi. Vznikl v dubnu 2007 a je členem Sítě mateřských center v ČR. (Od r.2013 pozastavené členství).  Stanovy spolku si můžete stáhnout a prohlédnout zde (dokument MSWord).

Díky podpoře obce jsme vybudovali a provozujeme Rodinné centrum u Myšáka. Návštěvníkům je zde k dispozici vybavená herna pro děti, kde se děti a jejich rodiče či prarodiče mohou scházet, hrát si, nebo si jen tak přijít popovídat, najít si nové přátele. Nechybí samozřejmě ani dětské potřeby, jídelní stoličky a nádobí, přebalovací pult s plenami a náhradní oblečení pro děti. Dospělí si zde mohou zapůjčit knihy či časopisy, k dispozici je i malé občerstvení pro malé (pití, ovocné přesnídávky a sušenky) i velké (čaj, káva). Pravidelní návštěvníci si jistě vyberou z nabídky kroužků a kurzů, dveře jsou otevřeny i rodičům budoucím. Příležitostně pořádáme také jednorázové akce – výtvarné dílny, besedy, přednášky či prezentace výrobků.

Ke společenskému životu obce přispíváme též spolupořádáním mnoha společenských akcí – např. Tříkrálové sbírky, Dětského karnevalu, Pálení čarodějnic, Dětského dne, Mikulášské nadílky apod.

V uvedených aktivitách hodláme samozřejmě nadále pokračovat. Budeme moc rádi, přijdete-li se k nám podívat, a ještě více uvítáme nadšené maminky a tatínky, kteří by nám chtěli pomoci zabezpečit chod rodinného centra či přispět novými podněty a nápady na zlepšení prostředí herny a zkvalitnění programové nabídky. Pokud máte zájem stát se členy Toušeňského Myšáka, přihlášku si můžete stáhnout zde (dokument MS Word).

Přijďte, těšíme se na Vás a pomůžete-li nám, tím lépe. Na pomoc, dobré nápady a vaše rady se těší členky

Toušeňský Myšák o.s..

Sídlo sdružení a kontakt:

Toušeňský Myšák, o.s.
Za školou 414
250 89 Lázně Toušeň

Tel: 604 118 076
e-mail: rc.mysak@centrum.cz 

IČO: 22 66 20 65
Číslo účtu: 2900209319/2010

RC u Myšáka - mapa
GPS: 50°10’7.355″N, 14°42’57.606″E